Նոյեմբերի 9-13ը աշխատանքային նախագիծ

Նախագծային աշխատանքի շարունակում

Մասնակիցներ — Միջին, Հարավային, Հյուսիսային, Արևելյան և Արևմտյան դպրոցների ընտրությամբ թատրոնի գործունեության խմբեր

Ժամանակահատվածը — Նոյեմբերի 2-8-ը

Վայրը — առցանց հարթակ

Նպատակը՝

  • զարգացնել ստեղծագործական երևակայությունը
  • խոսքը, տրամաբանությունը
  • ուսումնասիրելու կարողությունը

Ընթացքը՝ Սովորողները հորինում են պատմություն, որի կերպարները բանջարեղեններն են։ Ուսումնասիրում ենք յուրաքանչյուր բանջարեղենի գույնը, համը, տեսքը, օգտակար հատկությունները։
Այնուհետև հաստ ստվարաթղթերից պատրաստում ենք փոքրիկ բանջարեղեն խամաճիկները, գունազարդում և խաղում մեր իսկ հորինած հեքիաթը։
Հետագայում հեքիաթը կարող ենք դարձնել փոքրիկ շրջիկ ներկայացում և ցուցադրել այն պարտեզներում։

Հաշվետվություն․ Հարավային դպրոցի ընտրությամբ թատրոնի գործունեության խումբ հոկտեմբերի 19-30-ը

Նախագծային աշխատանք

Աստղիկ Գաբոյան «Գնդլիկ բոքոնիկը»

Անի Համբարձումյան «Ճամփորդները»

Հասմիկ Մելքոնյան «Գնդլիկ բոքոնիկը»

Սեդա Դանիելյան

Հաշվետվություն․ Միջին դպրոցի ընտրությամբ թատրոնի գործունեության խումբ Հոկտեմբերի 19-30-ը

Նախագծային աշխատանք

Մարի Համբարչյան

Արսինե Բադալյան «Երեք նվեր»

Աստղիկ Ալեքսանյան «Սուտասանը»

Տաթև Մամիկոնյան «Անհաղթ աքլորը»

Մոնիկա Մարտիրոսյան «Գորտն ու կարիճը»

Հաշվետվություն․ Արևելյան դպրոցի ընտրությամբ թատրոնի գործունեության խումբ Հոկտեմբերի 26-30-ը

Նախագծային աշխատանք

Նախորդ շաբաթվա ամփոփումը

Մանե Օհանջանյան «Պոչատ աղվեսը»

Միսաք Մինասյան «Առակ երկու արաբների մասին»

Սառա Կարապետյան «Կարմիր գլխարկը»

Գեղամ Առաքելյան «Էս էն տունն է…»

Մարիա Վաթյան «Երեք խոզուկները»

Եվա Սմբատյան «Բարեկենդանը»

Հաշվետվություն․ Արևմտյան դպրոցի ընտրությամբ թատրոնի գործունեության խումբ հոկտեմբերի 19-30-ը

Էսթեր Մնացականյան «Անխելք մարդը»

Անետա Կտակյան «Կարմիր գլխարկը»

Էվելինա Սաֆարյան Առակներ

Գոհար Եգանյան  «Մեղուն և աղավնին»

Հայկ Հայրիյան «Սևուկ ուլիկը»

Ընտրությամբ թատրոնի գործունեություն․ Հոկտեմբերի 26-30ը հեռավար-առցանց աշխատանքային շաբաթվա ամփոփում

Նախագծային աշխատանք

Նախորդ շաբաթվա ամփոփում

Համբարչյան Մարի — Միջին դպրոց

Մանե Օհանջանյան — Արևելյան դպրոց

Հասմիկ Մելքոնյան — Հարավային դպրոց

Աննամարիա և Ադրինա Մարգարեանները — Հյուսիսային դպրոց

Գոհար Եգանյան — Արևմտյան դպրոց

Միսաք Մինասյան — Արևելյան դպրոց

Արսինե Բադալյան — Միջին դպրոց

Գեղամ Առաքելյան — Արևելյան դպրոց

Անի Համբարձումյան — Հարավային դպրոց

Սառա Կարապետյան — Արևելյան դպրոց

Տաթև Մամիկոնյան — Միջին դպրոց

Մարիա Վաթյան — Արևելյան դպրոց

Սեդա Դանիելյան — Հարավային դպրոց

Մոնիկա Մարտիրոսյան — Միջին դպրոց

Եվա Սմբատյան — Արևելյան դպրոց